Artova’ya Aday Adayı
Artova’ya Aday Adayı

AK Parti Artova İlçesi İl Genel Meclis Üyesi (Hacı) İbrahim Kılıç Artova  Belediye Başkanlığı için partisinden aday adayı olduğunu açıkladı.

Adaylığını açıklayan H. İbrahim Kılıç AK Parti'nin bir hizmet partisi olduğunu hatırlatarak "Ak Parti, sayın Başbakanımızın değişimci ve sınırsız emekleri ile bu günlere gelmiş, yüzde 50 oy oranı olan bir partidir. Bizlere düşen birinci görev bu günlere gelinmesinde katkısı bulunanlara sahip çıkmak, ikinci görev partimizi daha iyi seviyelere getirmek için; sahada herkesimden ve her görüşten vatandaşlarımıza hitap edecek çalışma yapmaktır. Artova İlçemize iktidar nimetlerinden daha fazlasıyla faydalandırmanın önünü açmalıyız. Çok büyük imkânlar ve destekler olmasına rağmen Artova’mız da yerel yönetimin yıllardır neden alınamadığı göz ardı edilmemelidir. Özellikle de bu günlerden sonra hiç zaman kaybedilmemelidir." dedi.

Başkan Aday Adayı Kılıç, AK Parti Artova İlçe Teşkilatı başta olmak üzere tüm vatandaşların Artova’nın daha iyi kalkınması, daha çok güzelleşmesi için beklentileri olduğunu hatırlatarak; "Biz bu beklentileri şu andaki mevcut yönetimlerimiz ve dışarıdan tüm meslek gruplarını içerecek şekilde ilave olarak oluşturmakta olduğumuz ekiplerimizle giderebilecek, başarıya ulaşabilecek durumdayız. Yüce Allah'ın nasip etmesiyle, vesile olacak olan halkımızın uygun görmesi, her kademedeki büyüklerimizin oluru ile belirlenecek adaylık için, birinci aşama olan ve alt yapı çalışmasını çok önceden hazırladığımız Aday Adaylığı sürecini başlatmış bulunuyoruz." dedi.

HACI İBRAHİM KILIÇ KİMDİR?

1958 Artova Kızılca Mahallesi Doğumlu olan İbrahim Kılıç İlk-Orta ve Liseyi Artova’da bitirdi.1980-1982 yılları arası askerlik görevini yaptı. Askerlik dönüşü Köy Hizmetlerinde göreve başladı. 16 yıl köy tesisleri teknisyeni olarak görev yaptı. 1999’da Yol İş sendika seçimlerinde Profesyonel sendikacı olarak seçildi. Sivas 2 nolu şube mali sekreteri olarak göreve başladı. 2003 yılında yapılan Yol İş Sendika seçimlerinde ise Sivas 2 nolu şube genel sekreteri olarak seçildi ve bu dönemde genel sekreter olarak görev yaptı. 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Artova İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi. Halen bu görevi yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Artova ilçesinde Takma İsmi olan ‘HACI’ ismiyle tanınmakta olup halen bu isimle anılmaktadır.